Kreditoriaus teisė inicijuoti restrukturizavimo procesą

Juridinių asmenų nemokumo įstatymas suteikia teisę kreditoriui inicijuoti savo skolininkui restruktūrizavimo procesą ir kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo.

Restruktūrizavimo procesą gali inicijuoti kreditorius, jeigu jo reikalavimai skolininkui yra pradelsti ir viršija 10 MMA.

Restruktūrizavimo procesas inicijuojamas išsiunčiant pranešimą skolininkui. Pranešime privalu nurodyti skolininko neįvykdytą neginčijamą prievolę kreditoriui bei pasiūlyti per pranešime nurodytą terminą prievolę įvykdyti. Pranešimas laikomas įteiktu skolininkui praėjus 7 dienoms nuo jo išsiuntimo registruotu laišku dienos.

Jeigu per 15-30 dienų nuo pranešimo įteikimo skolininkui dienos skolininkas savo prievolės neįvykdo arba nesudaromas susitarimas dėl pagalbos,  kreditorius įgyja teisę kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo. Šia teise kreditorius turi pasinaudoti per 3 mėn.

Jeigu skolininkas du ar daugiau mėnesių delsia vykdyti savo prievoles ir nepavyksta sudaryti susitarimo dėl pagalbos, siūlome nedelsti ir inicijuoti skolininkui restruktūrizavimo bylą. Kuo anksčiau su finansiniais sunkumais susidūrusiam skolininkui bus iškelta nemokumo byla, tuo didesnė tikimybė kreditoriaus finansinio reikalavimo ar jo dalies patenkinimui. Siūlome nedelsti ir kreiptis į mus:

  1. Paruošime pranešimą skolininkui dėl restruktūrizavimo proceso inicijavimo;
  2. Paruošime susitarimą su skolininku dėl pagalbos;
  3. Paruošime ieškinį teismui dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo;
  4. Atsakysime į visus klausimus, susijusius su restruktūrizavimo procesu;
  5. Konsultuojame ir patariame nemokamai.

 

Už pareiškimą dėl restruktūrizavimo bylos skolininkui iškėlimo kreditorius turės sumokėti penkių šimtų eurų žyminį mokestį.