„Sauridos“ gelbėjimosi planas – restruktūrizacija

Šiaulių apygardos teismas patenkino mažeikiškio verslininko Sauliaus Ranco prašymą dėl restruktūrizacijos bylos iškėlimo UAB „Saurida“.
Šio žingsnio įmonė griebiasi siekdama išvengti bankroto.

Paskirtas administratorius

„Teismas pritarė prašymui restruktūrizuotis, paskirtas administratorius, kuris viską įvertins ir nuspręs, kaip toliau įmonei dirbti. Reikia manyti, kad įmonės sunkumai laikini, todėl nutarta bankroto neskelbti. Teismas įvertino tai, kad įmonė turto turi daugiau negu skolų. Tuo labiau kad restruktūrizacijos prašė pats akcininkas ir jis nori išsaugoti įmonę, darbo vietas“, – nutartį „Santarvei“ komentavo Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas.
Jis pridūrė, kad kai įsigalios teismo sprendimas, „Saurida“ turės pateikti restruktūrizacijos planą su visais įrodymais, kokių veiksmų bus imtasi, kad įmonė išliktų su mažiausiais nuostoliais.


Galimybė įmonę atgaivinti

Restruktūrizacija yra tarsi bankroto byla, kurios metu bandoma finansinių sunkumų turinčią įmonę atgaivinti – grąžinti skolas kreditoriams, atkurti įmonės mokumą ir išvengti jos bankroto. Restruktūrizavimo proceso metu atsiranda reali galimybė pertvarkyti įmonę, pritaikyti ją prie pasikeitusios verslo situacijos, sustabdyti palūkanų ir delspinigių skaičiavimą, parduoti dalį turto, sumažinti darbuotojų skaičių, optimizuoti gamybą ir imtis kitų veiksmų siekiant atkurti įmonės mokumą arba paprasčiausiai sulaukti, kol situacija rinkose pagerės.
„Kai yra privatus verslas, pirmenybė taikoma restruktūrizavimui. Tai galimybė, šansas gelbėtis visiems. O bankroto metu turtas išpardavinėjamas ir nežinai, kas kiek gaus, darbuotojai lieka be darbo“, – situaciją komentavo V. Jončas.

 

Šaltinis: http://www.santarve.lt