„Visagino gelžbetonio“ viltys sudėtos į „Sodrą“

Kreditoriams nepanorus tęsti UAB „Visagino gelžbetonis“ veiklos, Lietuvos apeliacinis teismas rugpjūtį galutinai nutraukė restruktūrizavimo bylą. Tačiau, nors bendrovę slegia daugiau nei pusės milijono litų skola, jos vadovas vis dar nepraranda vilties ją pastatyti ant kojų.

Įmonės restruktūrizavimo byla buvo pradėta pernai rugsėjį.

„Kreditoriai nepatvirtino bendrovės restruktūrizavimo plano, tad teismas priėmė nutartį nutraukti šią bylą. Kadangi įmonės kreditoriai nematė jokių perspektyvų dėl veiklos atgaivinimo, įmonės laukia vienas kelias – bankrotas“, - VŽ teigė Kęstutis Stankus, „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuro“ įgaliotas asmuo.

Tuo metu Jevgenijus Mišinas, UAB „Visagino gelžbetonis“ direktorius, sako, kad bendrovė po restruktūrizacijos bylos nutraukimo dabar planuoja sumokėti beveik 600.000 Lt susidariusią skolą „Sodrai“. Įmonės vadovas tikisi, kad bus leista atsiskaityti per tam tikrą laikotarpį.

„Padėtis sunki, esame didelė kompanija, kuri buvo sukurta didelių projektų aptarnavimui, kai dar vyko Ignalinos atominės elektrinės ir Visagino miesto statybos. Dabar Visagine nieko nevyksta, konkurencija didelė. Bet pagal galimybes stengiamės produkciją (gelžbetonį ir betoną) tiekti į Vilnių, Uteną“, - sako p. Mišinas.

Bendrovės metinė apyvarta šiuo metu siekia 5-6 mln. Lt, o po restruktūrizacijos buvo planuojama pasiekti 20 mln. Lt.

„Geraisiais laikais turėjome ir 300 darbuotojų, per krizę apsikarpėme iki 50. O dabar, kiek padidėjus užsakymų kiekiui, priėmėme papildomai žmonių ir dabar turime 58“, - teigia direktorius.

Jis pasakoja, kad įmonės problemos prasidėjo, kai Lietuvoje per krizę stojo statybos. Šalies ekonominio pakilimo metu gelžbetonį ir betoną gaminančioje įmonėje vykdytas technologinis atnaujinimas, bet po jo prasidėjo sunkmetis ir neliko žymios dalies užsakovų.

Įmonė tiekė betoną, kitą reikalingą produkciją ir nuo 2010 m. uždarytai Ignalinos atominei elektrinei (IAE), bet dabar "ten jau viskas pateikta, ko reikėjo".

Ateityje, anot p. Mišino, dar gal bus poreikis tiekti medžiagas į IAE, o dėl Visagino atominės elektrinės naujo bloko statybos, tai „įmonė gyvena viltimis“.

40%  „Visagino gelžbetonio“ akcijų priklauso UAB „Ladavas“, 60% - UAB „Vespila“.

VŽ primena, kad „Visagino gelžbetonį“ 2008 metais įkūrė Giedrius Labuckas, buvęs bankrutavusios UAB „Energetinės statybos projektai“ (ESP) vadovas. Tuomet p. Labuckas VŽ aiškino, kad įmonę sužlugdė 3 m. uždelstas Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymas, nes ESP verslas buvo orientuotas į šį projektą. Bankams už skolas perėmus ESP turtą, šį turtą nuomojosi naujai p. Labucko įkurta įmonė „Visagino gelžbetonis“.


Plačiau: http://vz.lt/article/2013/8/21/bankrutuojancio-visagino-gelzbetonio-viltys-sudetos-i-sodra#ixzz2dASqa2Sn