„Dvarčionių keramikos“ nuostoliai išaugo iki 3,176 mln. Lt

Per pirmą 2013 m. pusmetį „Dvarčionių keramikos“ nuostoliai, palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, išaugo 19%, iki 3,176 mln. Lt. 2012 m. pirmą pusmetį bendrovės nuostoliai siekė 2,554 mln. Lt, rodo „Dvarčionių keramikos“ pusmečio ataskaita.

2013 m. sausį-birželį 19%, iki 9,748 mln. Lt, sumažėjo bendrovės pardavimo pajamos. Per tą patį 2012 m. laikotarpį „Dvarčionių keramikos“ pardavimo pajamos siekė 12,129 mln. Lt.

Ataskaitoje bendrovė nurodo, kad pagrindinė pajamų smukimo priežastis – sumažėjęs vartojimas įmonės strateginėse rinkose, ekonominis nuosmukis ir didelė konkurencija.

Birželio pabaigoje „Dvarčionių keramika“ bankui „Swedbank“ buvo skolinga 17,4 mln. Lt.

2013 m. birželio 30 d. duomenimis bendrovėje dirbo 141 darbuotojas.

„Šiandien skelbti „Dvarčionių keramikos“ finansiniai rezultatai dar kartą patvirtina, kad įmonės padėtis yra sudėtinga, bet kartu generuojamas pinigų srautas iš pagrindinės veiklos yra teigiamas, tačiau jo per mažai patenkinti bet kokius įsipareigojimus kreditoriams. Papildomo kapitalo įliejimas veikiausiai būtų pagrindinis sprendimas, kuris padidinti apyvartinių lėšų dydį bei leistų įmonei sustabdyti pajamų kritimą“, - rašoma „Finastos“ analitikų apžvalgoje.

VŽ rašė, kad „Dvarčionių keramikai“ prabilus apie galimą restruktūrizaciją, pagrindinis bendrovės kreditorius „Swedbank“ pareiškė, kad to neleis padaryti. Toks banko pareiškimas išprovokavo bendrovės vadovus, kurie kreipėsi į teisininkus, mesdami kaltinimus bendrovės žlugdymu.

Analitikų teigimu, įmonės bankrotas yra visiškai tikėtinas, kadangi didžiausios keramikos plytelių gamintojos Baltijos šalyse „Dvarčionių keramika“ akcininkai ir pagrindinis įmonės kreditorius nesusikalba.

„Dvarčionių keramika“ savo produkciją eksportuoja į Baltijos ir Skandinavijos šalis, Belgiją, Čekiją, Rusiją, Ukrainą ir Baltarusiją.

92,93% „Dvarčionių keramikos“ akcijų priklauso Lietuvos bendrovei „Misota“, kurią netiesiogiai kontroliuoja buvęs ilgametis įmonės vadovas p. Raišelis.